Застосування знань про хімічний склад живих організмів для оцінки продуктів харчування

Цілі уроку: навчити учнів правильного застосування знань про хімічний склад живих організмів для оцінки продуктів харчування; закріпити вироблені знання шляхом виконання практичної роботи.

Обладнання й матеріали: таблиці «Хімічний склад і калорійність основних продуктів харчування», «Функції та джерела вітамінів», «Добова потреба людини в поживних речовинах», підручник.

Базові поняття й терміни: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, калорійність, добова потреба, продукти харчування.

Хід уроку

І. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної

діяльності учнів

Питання для бесіди

1. Навіщо організму потрібні білки?

2. Навіщо організму потрібні жири?

3. Навіщо організму потрібні вуглеводи?

4. Які функції виконують вітаміни?

III. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди

Спочатку треба коротко нагадати учням основні функції органічних речовин в організмі. Далі слід звернути увагу на те, що вміст різних груп органічних речовин у продуктах харчування людини є різним, тому незбалансоване харчування може призвести до дефі-

циту певних речовин в організмі людини. Для того щоб запобігти цьому, слід раціонально підбирати продукти харчування Після цього учнів слід ознайомити з таблицями, що відображають хімічний склад і калорійність основних продуктів харчування, та основними джерелами вітамінівДля того щоб підібрати оптимальний комплект продуктів харчування, слід ураховувати добові потреби організму людини в білках, жирах, вуглеводах і вітамінах. Також треба пам’ятати про загальні енергетичні потреби організму. Для здорової людини співвідно-

шення основних груп органічних речовин зазвичай рекомендують на рівні 1:1,2:4 (білки : жири : вуглеводи відповідно). Добова потреба у вітамінах для людини значною мірою залежить від її вікуІндивідуальні потреби людей у органічних речовинах суттєво залежать від їхнього способу життя, рівня фізичних навантажень та індивідуальних особливостей організму. Тому для визначення власного раціону бажано порадитися зі спеціалістом-дієтологом.

Для закріплення отриманих знань учні виконують практичну роботу.

IV. Практична робота

Оцінка продуктів харчування за їх хімічним складом

Мета: закріпити навички оцінки продуктів харчування за їх хімічним складом

Обладнання й матеріали: таблиці «Хімічний склад і калорійність основних продуктів харчування», «Функції та джерела вітамінів», підручник.

Хід роботи                        

1. Ознайомтесь із таблицею хімічного складу й калорійності продуктів харчування та основними джерелами вітамінів.

2. Визначте список продуктів харчування та їх кількість, достатню для забезпечення потреб людини вагою 60 кг, якій щодоби треба отримувати 80 г білків, 100 г жирів та 360 г вуглеводів загальною енергетичною цінністю 2 700 — 2 800 ккал.

3. Укажіть, які продукти їй обов’язково треба вживати для забезпечення потреби у вітамінах.

4. Зробіть висновки й запишіть у зошит


Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: