Місія

Мета:

навчальна: навчити учнів правильно використовувати свої знання з різних предметів.

виховна: виховати в учнів почуття відповідальності не тільки за себе, але і за своїх знайомих і рідних,вміння правильно розприділяти свій час.

розвивальна : розвинути логічне мислення, правильно робити передбачення з даної теми.

Обладнання: книги, листи паперу формату А4, малюнки, фламастири.

Хід роботи

1.: Чи доводилось вам колись думати про те, як живе, людство на Землі, що потрібно йому для життя? У якій ситуації це було? Якими були ваші ідеї?

Настав день, коли ми можемо думати не тільки про життя на Землі, а й про освоєння інших планет. Саме вам Рада планети довірила спланувати найбільшу подорож в історії людства і взяти в ній участь. Вам потрібно спроектувати та обладнати зореліт — велетенський космічний корабель, здатний подолати неймовірно великі відстані.

Недедбачається, що подорож триватиме 5000 років.Зореліт може взяти  на борт не більше ніж 100 осіб. Оскільки мандрівка планується сьогодні, то під час її проектування ви можете використовувати лише відомі технології.

Не потрібно турбуватися про пілотування зорельота та технічні питання подорожі — це завдання іншої групи людей. Ваша мета — побудувати придатний для життя мініатюрний світ, який мав би збалансовану екосистему, та організувати гармонійне життя людей в цьому світі

2. Ви можете розпочати виконання цього завдання прямо зараз завдяки мозковому штурму і висловити свої ідеї, відповівши на запитання : Що ви візьмете із собою в таку подорож?

Проаналізуйте свої пропозиції і скажіть: чому ви обрали саме це? Чим керувались при виборі?  Тепер об'єднайтесь у малі групи та знов спробуйте дати відповіді на запитання: Що ви візьмете із собою, аби забезпечити життя людей? Кого ви запросите до подорожі?

Складіть необхідні переліки та представте їх класу, обґрунтовуючи кожен пункт.  

3. Кожна з пропозицій, висловлених групами, має право на існування, проте потрібно прийняти спільне рішення щодо загального плану підготовки. Визначте, як його можна виробити: поєднанням усіх думок, вибором найкращих з кожного варіанта, обранням одного варіанта чи в інший спосіб? Обговоріть ці можливості у загальному колі і прийміть спільне рішення

Подумайте:

Чи важко було прийняти спільне рішення? Чому?

  Чи важливо дотримуватися процедури прийняття рішень у майбутньому зорельоті? Чому?

4. Об'єднайтесь у групи по 5-6 осіб — «команди зорельота» — та намалюйте його модель. Позначте на схемі чи малюнку, в яких частинах зорельота ви розташуєте те, що взяли із собою, де житимуть і працюватимуть учасники польоту. Ваше завдання — зробити зореліт настільки комфортним, добре спланованим і сповненим цікавих ідей, аби інші люди захотіли полетіти лише на ньому.

Зосередьте свою увагу на розташуванні всіх систем зорельота на одній площині. Не варто брати до уваги невагомість як окреме ускладнення вашого завдання. Його розв'яже інженерна група.

5. Обговоріть у загальному колі:

Чи сподобалось вам працювати над підготовкою космічного польоту? Що видається вам найскладнішим у цій підготовці? Яке питання, на вашу думку, є найважливішим у плануванні польоту? Якими мають бути ваші наступні кроки?

Прочитайте фрагмент роману Р. Ханлайна «Пасинки Всесвіту».

Поміркуйте:

•                        3 якими проблемами зіткнулись учасники зоряної експедиції?

•                        Чого навчає цей випадок?

•                       Про що варто подумати, плануючи подібну подорож?

Хью відкрив знайдену книгу. «Бортовий журнал зорельота «Авангард», — прочитав він.

— Що?! — закричав Джо. — Дай подивитись.

« 3 червня. Політ продовжується за попередньої крейсерської швидкості»...

«6 червня. О 4.31 спалахнув заколот. Молодший механік Хафф захопив де­кілька ярусів та, проголосивши себе Капітаном, запропонував вахті здатися. Вахтовий офіцер оголосив його заарештованим та викликав каюту Капітана. Відповіді не було»...

«05.02. Повернувся посильний. Доповів, що інших посильних вбито. Його відпустили для того, щоб запропонувати вахті здатися. Заколотники дали нам строк до 05.15».

Наступний запис зроблено іншим почерком.

«1 жовтня (приблизно) 2172 року. Я, Теодор Маусон, колишній рядовий інтендантської служби, мене сьогодні обрано капітаном «Авангарду». З часу занесення в цей журнал останнього запису багато змінилося. Заколот при­душено або, вірніше, він припинився, але наслідки виявилися жахливі. Загинув майже весь командний склад, перебиті всі пілоти та інженери. Тому мене й обрали капітаном — не знайшли кращого.

Ми втратили майже 90 % екіпажу. З дня заколоту не робилися нові посіви, гідропонні ферми занедбані, запаси продовольства закінчуються. Моє першочергове завдання - встановити хоч щось подібне до дисципліни. Потрібно поновити посіви та виставити постійну варту біля Допоміжного конвертора, який тепер став нашим єдиним джерелом світла, тепла та енергії».

Дата наступного запису не вказана.

«Останнім часом мені було не до акуратного ведення записів.

Я дуже старий і мені потрібно підшукувати собі наступника. Я останній, хто народився на Землі. У психології моїх людей відбуваються цікаві зміни. Вони відмовляються сприймати щось, не пов'язане з кораблем. Життя в них важке. Вони вирощують врожай для того, щоб потім воювати за нього та відбиватися від нападів залишків відступників, що ховаються на верхніх ярусах.

Я вирішив не залишати журнал на видноті, а сховати, а то якийсь ідіот пустить його на розпал. Нещодавно застав вахтового, коли він закладав у Конвертор останній безцінний екземпляр «Загальноземної енциклопедії». Проклятий дурень не вміє ані читати, ані писати. Треба видати закон про охорону книжок».

Висновки: під час виконання завдань які були запропоновані учням на виховні годині було повністю досягнуто поставленої мети. Учні не тільки виконували свої завдання вони також брали активну участь у розв’язанні тих проблем які ім пропонував учитель. Деякі думки заслуговували на похвалу не тільки від класу, але і від учителя. Кожен з учнів прагнув якомога краще спроектувати свій корабель і задумувався не тільки про сьогоднішній день, але і про майбутнє, про те як вони будуть жити протягом такої кількості років. Мені дуже сподобалося, що вони думали дуже логічно, послідовно, абстрактно.

 

Використана література:

1.Карамушка В.І. Уроки для сталого розвитку: метод. посіб. Для учнів 9(10) кл. загальноосвіт.навч. закл. / В.І.Карамушка, О.І. Пометун, Л.М. Пилипчатіна, І.М. Сущенко.– К.: Видавничий дім «Освіта»,2011.– 144 с.

2.Пометун О.І. Уроки для сталого розвитку: метод. посіб. Для учнів 9(10) кл. загальноосвіт.навч. закл. / О.І. Пометун, Л.М. Пилипчатіна, І.М. Сущенко.– К.: Видавничий дім «Освіта»,2011.– 112 с.


Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: