Звернення до читача. М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш?

Мета: створити емоційний настрій від зустрічі з новим підручником; викликати у дітей інтерес до його читання; розширити знання дітей про види книжок, розвивати вміння орієнтуватися у структурі книжки; розкрити складний шлях створення книжки; збагачувати мовлення книгознавчими термінами; розвивати дослідницькі уміння.

Обладнання: таблиці Шульте, книги, зошити, малюнки, записи на дошці,таблиці складів.

Хід уроку

І. Організаційна частина

II. Основна частина

1. Розчитування.

1) Таблиця Шульте.

Я печу, печу, печу

Діткам всім по калачу.

Зверху маком потрушу,

В піч гарячу посаджу.

2) Таблиці складів.

3) Скоромовка.

Учитель. Ми працювали над таблицями Шульте з цифрами та буквами, заучували напам’ять і навчилися швидко проговорювати скоромовку. все це ми робили за допомогою книги. Тож, навчаючись у 4 класі, ми знову звертаємось до книги — основного джерела знань.

2. Робота з підручником «Читанка». Запитання до учнів за «Зверненням до читача» (С. 3).

3. Робота над віршем.

1) Бесіда («Всі дороги ведуть до школи і в самостійне життя...»).

2) Читання виділених слів.

3) Словникова робота.

 

Ґрон

діб

баг

ця

ров

рець

 

4) Читання вірша вчителем.

5) Перевірка сприймання.

— Який настрій передано у вірші?

— Які картини виникають у вашій уяві під час читання вірша?

— Чому у вірші повторюються слова школакнигасонце?

6) Поясніть значення виразу багрець променіє з дібров.

7) Читання вірша учнями з піднесеним, радісним настроєм.

8) Заучування двох строф вірша напам’ять.

4. Фізкультхвилинка.

5. Бесіда («Які книги ти читаєш?»).

1) Читання учнями уривків із підручника.

2) Визначення назв книг (за малюнками в підручнику).

6. Робота над текстом «З чого складається книга?»

1) Запис у зошиті назв складових будови книги.

2) Демонстрація учителем будови книги.

3) Розгляд книг учнями, повторення назв складових частин книги.

7. Читання статті підручника (С. 9).

8. Заучування Гімну України напам’ять.

ІІІ. Підсумок уроку

Учитель

Книжка сторінки відкрила

Вам назустріч з перших літ,

І несе вас, мов на крилах,

Облітає білий світ.

Під вкраїнським небокраєм

Люблять бережно книжки.

З кожним роком хай зростає

Дружба книг і малюків!

IV. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять вірш «До школи», Гімн України, прочитати

статті підручника.

