Позакласний захід «Любе місто – рідний Харків»

Мета: продовжувати краєзнавчу роботу з дітьми; узагальнювати та розширювати знання учнів про місто, в якому вони живуть, його проблеми; формувати у дітей громадянську позицію, уміння брати на себе відповідальність за чистоту свого міста; виховувати почуття патріотизму, любов до свого міста. 

Ведучі тримають в руках мікрофони, їх супроводжує кінооператор. 
І ведучий. Ми раді вітати вас, любі гості! Нещодавно наш клас мав нагоду прийняти участь у телемості з англійськими учнями, познайомити їх зі своєю країною. Сьогодні ж ми хочемо запросити вас відвідати нашу маленьку Батьківщину – любе місто Харків. 
ІІ ведучий. Студія «4 А продакшин» представляє відео проект «Любе місто». 
І ведучий. Хочу запросити до залу юних харків’ян, моїх однокласників. 
ІІ ведучий. Хай лунає пісня, що стала гімном Харкова під час проведення Євро. А виконує її наша випускниця Анастасія Бланкова. 
Діти входять в зал під музику «Welcome to Kharkiv» у виконанні А.Блінкової 
І ведучий. . Як все починалось? Група шанованих науковців дасть змогу поринути у глибини історії. 
1. Місто Харків - адміністративний центр історико-географічної області України, за якою закріпилася назва «Слобожанщина».
2. Площа сучасного Харкова перевищує 300 кв. км, а населення становить 1 млн 450 тис. чол. Територія міста - це горбиста рівнина з долинами, ярами 
3. Територію сучасного Харкова люди почали обживати в давнину. Розкопки археологів свідчать, що тут проживали різні народи: скіфо-сарматські, черняхівські племена, половці.. Слов'яни ще у VIII ст. заснували на місці майбутнього Харкова своє поселення, яке в X ст. стало відоме як місто Донець. 
4. Існує кілька версій про виникнення назви «Харків». Деякі історики вважають, що Харків -трансформована назва від Шарукань, половецької столиці, яка була на цих землях, інші пов'язують назву з ім'ям ватажка перших українських переселенців в середині XVII ст. Харка (Харитона). Більшість же фахівців вважають, що свою назву місто отримало від річки Харків. Назва це вперше згадується в «Книзі Великому Кресленню», укладеній 1627 р., і досі залишається гідронімічною загадкою. 
5. Українські переселенці почали обживати незаселені території. Цей край іменувався «Диким полем», тому що був спустошений після монголо-татарських набігів. 
6. Одночасно з українцями тут з'явилися російські поселенці. У результаті взаємодії двох міграційних потоків: із заходу, більшого, українського, і з півночі, меншого, російського (руського), сформувалася слобожанська субкультура. У ХУІІ-ХУШ ст. Слобожанщина перетворилася в особливу історико-географічну область Україна з характерним колоритом матеріальної і духовної культури. 
7. Першу Харківську фортецю побудували за українським звичаєм. У 1656 р. московський цар Олексій Михайлович видав указ про створення окремого Харківського воєводства. Фортеця, яка виникла на місці, де зливалися річки Лопань і Харків, мала 10 башт і довжину стін понад один кілометр. Найстаріший документ, у якому є згадка про Харків - царський указ, датований 28 березня 1656 р. . Харків був уже досить великим поселенням. В описі значилося 578 душ чоловічої статі, і можна вважати, що в цей час у місті було не менше ніж 200 будинків. 
8. Харків став центром Харківського козацького полку. Українські переселенці принесли з собою характерний для них козачий військовий і адміністративний порядок. З перших років існування фортеці біля неї почав селитися торгово-ремісничий люд. З'явилися перші слободи - Гончарівка, Журавлівка і т. д. Це свідчило про перетворення Харкова з важливого прикордонного форпосту на центр ремесел і торгівлі. 
9. Харків стає губернським містом. Створюється міська дума (1785 р.). З 1734 р. починає діяти поштова служба, з 1739 р. з'являється перший лікар, з 1778 р. - перша аптека. Це дещо змінює побут харків'ян, проте протягом усього століття основним заняттям їх залишається рільництво (до 70 % населення). Про розвиток ремесел і торгівлі свідчать найменування вулиць і провулків, що виникли в той час: Чоботарська, Римарська, Капелюшний, Столярний, Слюсарний. 
Хореографічна композиція «Україна» 
ІІ ведучий. В історичній частині міста знаходяться числені харківські театри: ляльковий театр, театр опери та балету, театр української драми, театр російської драми, театр юного глядача, театр музичної комедії. 
І ведучий. Запрошуємо вас заглянути на репетицію в один з театрів. Камера, за мною. 
Мюзикл «Королі» 
ІІ ведучий за Харковом здавна закріпилася слава наукового центра України, столиці студентства. 
1. Уже у XVIII ст. Харків стає освітнім центром. 
Харківський колегіум (у 1731 р. таку назву отримала слов'яно-латинська школа, 
переведена в 1726 р. з Бєлгорода) став другим за значенням в Україні після Києво-Могилянської академії. Тут викладали повний курс наук. Бібліотека колегіуму стала першою в місті і до 40-х рр. ХГХ ст. налічувала вже 5 тис. томів. 
2. Зі зростанням міста з'являлися й нові навчальні заклади. До початку XX ст. в Харкові було чотири чоловічі, дві жіночі гімназії, два реальні училища, духовна семінарія, кілька приватних гімназій і пансіонів, Інститут шляхетних панянок, Комерційне училище, п'ять вищих початкових училищ (усього на 1902 р. -111 початкових шкіл). 
3. Величезне значення мало відкриття 17 січня 1805 одного з найстаріших в Росії і першого в Україні Харківського університету. Його засновником став В. Н. Каразін. Університет є науковим і культурним центром, він відомий своїми вченими, випускниками та викладачами: М. М. Бекетовим, В. Я. Данилевським, М. Ф. Сумцовим, Д. І. Багалієм і багатьма іншими корифеями. 
І ведучий В сучасному Харкові 17 університетів, 9 академій та 9 інститутів надають молоді вищу освіту, працює 142 науково – дослідних інститута. 
ІІ ведучий У всі часи студенти любили не тільки навчатися, а й відпочивати, приймати участь в КВНах, виставах, змаганнях. Одною з найкращих команд України стала харківська команда «Майдансу». Погляньмо. 
Композиція «Чайки» ( Юлиана Жученко - Чайка над морской волной (муз. А. Варламова, сл. Р. Паниной) 
І ведучий Як не згадати про площу Свободи. 
1.. Сьогодні площа Свободи – одна з найкрупніших площ у світі(майже 12 га) . Довжина площі – 750 метрів, ширина – 130 метрів. 
2. Площу оточують: міський сад ім.. Т.Г.Шевченка, Палац дитячої та юнацької творчості та три грандіозні споруди: Госпром і два корпуса національного університету ім.. Каразіна. 
ІІ ведучий Наша площа стала місцем проведення міських свят, салютів, концертів, випускних вечорів, парадів. Операторе, швидше! Встигнемо на виступ військових. 
Спортивно – хореографічна композиція «Захисники Вітчизни» ( Леонід Агутін «Граница») 
І ведучий А ще наше місто надзвичайно гарне і квітуче. За красою скверів, парків, газонів, неповторністю клумб місто займає лідируюче місце в країні. 
1. Квіткарі Харкова установили світовий рекорд по довжині композиції із живих квітів. 
2. Довжина клумби із квіток жовтого і синього кольорів вздовж набережної в центрі міста сягнула 2 кілометри 800 метрів. 
3. Загальна кількість квітів, що пішли на цю живу композицію, склала 80 тисяч. 
Музична композиція «Квіти» (Едвард Гріг «Ранок», Всегда одинок - Howard Shore - The Fall of Gil-Galad 
ІІ ведучий Наше місто – це місто добрих, чуйних, доброзичливих, гостинних людей, що раді гостям і зичать ім щастя, здоров’я, наснаги. Є добра традиція бажати на прощання, щоб зберігав вас янгол – охоронець. 
І ведучий Тож і вам, і нам, і всьому нашому місту, і всім добрим людям янгола – охоронця. 
Танок «Янгол летить» ( «Непоседы», «Ангел летит») 
ІІ ведучий Такий відео проект ми підготували нашим гостям. А тепер пропоную спитати у них: яке місце Харкова стало для них улюбленим? 
І ведучий До побачення! Ми раді, що змогли поділитися з вами нашою любов’ю до рідного міста! 


Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: