Мета: вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;
розвивати навички читання тексту в особах, правильно інтонувати речення;
формувати уміння усно переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації;
розвивати навички сценічної та мультиплікаційної гри;
виховувати увагу до мови казок.
Методична мета: стимулювати учнів до самостійної діяльності, яка
забезпечує його самоосвіту, саморозвиток, самовираження
в ході оволодіння знаннями.
Тип уроку: урок-мандрівка в казковий світ
Обладнання: малюнки тварин, ілюстрації до казки, маски тварин, рукавичка, ноутбук.
Хід уроку
I.Організація класу
1.Емоційний настрій на урок
Продзвенів дзвінок
Починається урок
Учитель посміхається
Школярики стараються.
Працюватимем старанно,
Щоб побачити в кінці,
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці.
II. Повідомлення теми і мети уроку
III. Мотивація навчальної діяльності учнів
1. Вступне слово вчителя
- А як вам сьогодні відпочивалося вночі? Які сни наснилися? Можливо хтось приходив до вас у гості?(відповіді дітей).
- А до мене сьогодні вночі приходила казка. Ось предмет, який вона залишила для вас. Подивіться. Що це таке? (рукавичка) А навіщо вона потрібна? А як називається казка в якій цей предмет зустрічається? А чому саме рукавичка?
Тож сьогодні ми з вами познайомимось з цією казкою та з її головними героями.
Подумайте і скажіть чого б ви хотіли навчитися на уроці.
«Мікрофон включено» ( говорять і передають один одному)
IV. Опрацювання казки
1. Слухання казки ( читання казки вчителем, використовуючи комп’ютерну презентацію).
- Діти, вам сподобалась ця казка?
- Чим вона вам сподобалась? Що зацікавило?
- Яких героїв казки ви запам’ятали?
- Де взялася в лісі рукавичка?
Фізхвилинка (подорож до лісу)
- Діти, сьогодні ми з вами помандруємо до казкового зимового лісу. Пропоную вам умовно одягти чобітки, кожушки, шапочки та рукавички. Тихенько ми відправляємося в ліс. Обережно переступайте через сніжні кучугури. Погляньте навкруги яка тиша. Дерева і кущі стоять ніби замріяні. А ось за кущиком сховався малесенький зайчик. Він великий боягуз. Десь чути як пролетіли горобчики. На снігу багато різних слідів. Адже ліс це домівка, в якій живуть наші менші друзі. А ми з вами гості, тому потрібно поводити себе тихо і виховано.
2. Словникова робота
шкряботушка
скрекотушка
побігайчик
сестричка
братик
іклан
набрід
3. Повторне читання казки по частинах
4. Логічний розбір казки ( Працюють «Центри»)
Центр «Читайлик»
Знаємо! Це цікаво!
- Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселилися в рукавичці.
- Кого звірі вже не хотіли впускати?
- Прочитайте, хто третім попросився в рукавичку?
Центр «Логікомудрія»
Зуміємо!
- Прочитайте анаграми і розплутайте порівняння:
дужий, як силиця
вірний, як цаєць
швидкий,як імдевдь
кучерявий, як басока
хитрий, як ранба
голодний, як квов
- Які з цих тварин не є героями казки «Рукавичка»?
Центр творчості
Фантазуємо! Творимо!
Скласти діафільм, словесно намалювати кілька кадрів до казки (робота в парах)
- Пригадайте, як закінчилася казка. Куди ж тваринки пішли зимувати? (З тих пір ведмідь зимує в барлозі, лисиця в норі…)
Мовний центр
Спробуємо!
- Хто з героїв казки заховався за слова?
– о – = о= (ведмідь)
– о – о = о (лисиця)
– о = о = (заєць)
Математичний центр
Зможемо!
- Скільки всього звірів було в рукавичці?
Назвіть їх.
- Хто прийшов перед вовком? (лисичка)
- Хто прийшов п’ятим? (вовчик)
- Хто прийшов першим, а хто останнім?
- Назвіть всіх тварин у порядку збільшення: від найменшої за розміром до найбільшої.
- Молодці! Ви змогли! Ваш клас дружний, а дружба гори верне!
5. Спостереження за мовою казки
- Прочитайте початок казки. А як по-іншому починаються казки? Переробіть початок.
6. Озвучування мультфільму учнями.
- А зараз пропоную переглянути і озвучити мультфільм «Рукавичка», бо раптово зник звук.
7. Інсценізація казки
V. Підсумок уроку
- Яку казку ми прочитали?
- Чого вона нас вчить?
- Що сподобалось? Що сумного?
VI. Домашнє завдання:
- читання в особах,
- намалювати ілюстрації до казок.
Ось і уроку кінець,
Хто працював, той молодець.
Що сподобалось вам, поділіться вдома,
Що сумним було, пожалійтеся вдома
Всі дружні й активні були увесь час.
Хороші оцінки сьогодні у вас.