Мета: перевірити й оцінити рівень знань дітей з теми «Сторінки з книги природи» Хід уроку I. Організаційний момент II. Тестування I рівень 1) К. Перелісна «Заворожений сад». — Хто заворожив сад? а) Осінь; б) фея; в) зима. 2. М. Рильський «Зимовий ранок». — Хто не спав у лісі? а) Вовки; б) зайчики; в) лисиці. 3. О. Олесь «Степ». — Хто оберігає сон баби-зими? а) Вітер; б) Баба Яга; в) мороз. 4. В. Сухомлинський «Камінь». — Де розташовувалася криниця, про яку йдеться в оповіданні? а) Біля хати; б) у лузі; в) у лісі. 5. І. Франко «Дрімають села». — Що роблять садки, про які йдеться у творі? а) Гріються; б) гнуться; в) дрімають. II рівень 1. Дати відповіді на запитання. 1) Як називається розділ, який ми вивчали? 2) В яких творах цього розділу йдеться про ліс? 3) Кому адресоване це звернення? Ти рости на втіху людям, бережи нам світлі ріки, що полям несуть вологу... 2. Хто є автором даних творів? З’єднайте стрілками прізвища авторів з назвами їхніх творів.
«Дрімають села» «Як не любить той край...» «Яблука» «Степ» «Лист до птахів» Анатолій Костецький Максим Рильський Іван Франко Володимир Сосюра Олександр Олесь
3. З яких творів ці рядки? 1) Добрий вечір, Матусю! 2) Де ж воно все поділося? 3) Сестра нарвала ягід шипшини та горобини, сіла на пеньочку й давай собі намисто низати. 4) І сиві хмароньки у небесах дивують... 5) А тим часом спритний Гриць годував з руки синиць. III рівень Скласти текст-міркування за поданим початком. Мені найбільше сподобався твір... III. Підсумок уроку Додаток Вправи для розвитку навичок читання ГУБИ Учень має щільно стиснути губи, притулити до них палець лівої руки таким чином, щоб губи не могли під час читання рухатися. Тепер можна розпочинати мовчазне читання тексту. До картки самоконтролю учневі необхідно записати кількість прочитаних за одну хвилину слів. Наступного разу порівняти результати читання та зробити висновки. ВІКОНЦЕ В аркуші картону розміром 17 × 20 см потрібно вирізати «віконце»розміром 14 × 7 см. Читаючи текст, слід накладати це «віконце» на сторінку книги таким чином, зоб верхній зріз «віконця» збігався з початком абзацу. Частину тексту, що «відкрилася» учневі у «віконці», він має прочитати мовчки з найбільшою швидкістю, потім — переказати прочитане. Можна організувати змагання із сусідом по парті, хто швидше прочитає і краще перекаже текст. БУКСИР Ця вправа виконується за участі двох учнів (або учня та дорослогопомічника). Дитина починає читати текст. Разом з нею виразно й уголос цей самий текст починає читати другий учасник (помічник). Його темп повинен бути дещо швидшим від середнього. Читаючи мовчки, учень повинен встигати за помічником. Ця вправа формує навичку швидкого й виразного читання вголос.
| |