Мета: ознайомити учнів із літературними творами письменників Кіровоградщини; формувати патріотичні почуття; виховувати любов до рідного краю, українського слова та почуття гордості за свій народ, свою культуру; удосконалювати навички виразного читання, пошуково-дослідницької діяльності.


Мета: узагальнити матеріал про життєвий і творчий шлях геніального поета України Т. Г. Шевченка; прищеплювати інтерес до української літератури; виховувати почуття національної самосвідомості, патріотизму, повагу й шанобливе ставлення до поета


Мета: ознайомити учнів з невідомими сторінками біографії Т. Г. Шевченка, творами поета, покладеними на музику; розкрити дітям нові грані обдарованості Шевченка; розвивати естетичні смаки учнів; прищеплювати любов до української пісні; виховувати у дітей шану і любов до великого генія українського народу Т. Г. Шевченка.


Мета: ознайомити учнів з малярською спадщиною Т. Г. Шевченка; розвивати вміння учнів читати художнє полотно, розуміти переживання змальованих на картині образів; творчу уяву, виховувати цікавість до мистецтва живопису.


Мета: поглибити знання про творчість та світову велич поета; розвивати вміння розкривати питання уроку-семінару, виступаючи з повідомленнями, слухати, робити записи, висновки, узагальнення; виховувати любов і шану до творчості Т.Шевченка.


Черкащина багата на історичні постаті. На цій землі розквітнув державний розум і військовий талант гетьмана України Богдана Хмельницького. Тут народився і знайшов спочинок великий український поет Тарас Шевченко. Піснями і легендами вплелись у віти вікових холодноярських лісів думи про Коліївщину, про рух гайдамаків під проводом Максима Залізняка та Івана Ґонти, пам'ять про героїв національно-визвольної боротьби Івана Богуна та Максима Кривоноса.Мета: Розширення та поглиблення знань учнів про події з історії України козацької доби. Ознайомлення зі звичаями та устроєм козаків. Виховання любові до рідного народу, його культури.


Мета: з’ясувати мету автора щодо створення І частини «Божественної комедії» - «Пекло»; розібрати розташування грішників у колах пекла; переказувати уривки з прочитаної частини поеми; розвивати в учнів уміння відстоювати власну думку; виховувати прагнення бути праведною людиною.


Мета: формувати вміння учнів цілісно сприймати тво­ри, зосередивши їх увагу на особливостях пізнього Відродження в Іспанії; познайомити з біографією, гуманістичними поглядами Сервантеса і його без­смертним героєм Дон Кіхотом; формувати навички ідейно-художнього аналізу творів; виховувати в уч­нях почуття справедливості.


Мета: познайомити учнів з життям та творчістю Рудакі, на практиці перевірити знання, здобуті самостійно; розви­вати навички самостійної роботи з поетичним текстом; виховувати любов до поезії.


1-10 11-20 21-30 ... 451-460 461-461